Akumulācijas tvertnes

Bezmaksas piegāde visā Latvijā

Izolēta akumulācijas tvertne 500

1070.00 Eur / 752.00 Ls *
akumulācijas tvertnes L 500

* Cenā iekļauts PVN 21% nodoklis.

Papildu komplektācija iekļauta cenā

Akumulācijas tvertnes (siltuma akumulātori) ir aprīkoti ar ērti uzliekamu, ļoti augstas kvalitātes izolāciju, kas nodrošina iespējami minimālus siltuma zudumus. Akumulācijas tvertnes (siltuma akumulātora) izolācija izgatavota no videi draudzīgas PS vilnas. Izolācija iepakota atsevisķā iepakojumā kopā ar akumulacijas tvertnes aksesuāriem.

Noderīga informācija skatāma šeit:
Apraksts

Apkures iekārtu ražotāji īpaši rekomendē akumulācijas tvertņu jeb siltuma akumulātora izmantošanu cietā kurnāmā- pirolīzes, granulu, čuguna ogļu, malkas katlu u.c. apkures sistēmās.

Siltuma akumulātora uzstādīšanai ir sekojošas priekšrocības:

  • kurināmā patēriņa ekonomija par 20-40%
  • optimāla apkures katla darba efektivitāte
  • katls darbojas ar pilnu jaudu līdz pilnīgai kurināmā sadegšanai
  • minimizē darvas un skābju rašanos degšanas kamerā
  • par 30-50% palielina katla un dūmvada darbmūžu
  • ievērojami samazina nepieciešamību apmeklēt katlumāju

Akumulācijas tvertņu (siltuma akumulātori) darbības princips ir visai vienkāršs. Strādājot ar pilnu jaudu, apkures iekārta apsilda māju līdz tam laikam, kamēr apkures sistēma sasniedz uzstādīto temperatūru.

Pēc tam apkures katla enerģija tikai uztur nepieciešamo temperatūru, lielu savas jaudas daļu nosūtot uz akumulācijas tvertnēm (siltuma akumulātoriem). Temperatūru akumulācijas tvertnēs sasniedz 90-105°C.

Pēc akumulācijas tvertņu (siltuma akumulātori) pilnas uzlādes ir nepieciešams ļaut kurināmajam brīvi izdegt līdz pilnīgai tā nodzišanai. Temperatūras sensors apkures sistēmā uztvers to, ka karstais ūdens vairs nepieplūst no apkures iekārtas, un trīspušu vārsts pārslēgs apkures sistēmu uz akumulācijas tvertnēm.

Tvertņu atdzišanas laiks ir atkarīgs no to tilpuma, termoizolācijas, apkurināmā objekta siltuma zudumiem un āra gaisa temperatūras apkures sezonā.

Ar ieteikto akumulācijas tvertņu tilpumu, kas ir integrētas apkures sistēmā, siltums apkurei var tikt nodrošināts līdz pat vairākām dienām.

Granulu katliem savukārt ir ieteicams izmantot izlīdzinošās akumulācijas tvertnes, lai samazinātu granulu patēriņu un iegūtu plūstošāku un vienmērīgāku katla un granulu degļa darbību.

Tehniskie parametri
Modelis Mērv. AKU500
Tilpums l 500
Diametrs bez izol. mm 600
Augstums mm 1990
Darba spiediens kPa 0.3
Max. Temperatūra °C 90

Apkures siltuma akumulātori (akumulācijas tvertnes) ir ūdens tvertnes, ko pievieno cietā kurināmā katlu sistēmām. Periodiski kurinot apkures katlu, apkures akumulātori (akumulācijas tvertnes) nodrošina nepārtrauktu siltumu kurināšanas starplaikos. Siltuma akumulācijas tvertnes (akumulātori) tiek izmantoti, lai uzkrātu apkures katla saražoto siltumenerģiju, kas pēc tam tiek pakāpeniski lietota, tādējādi iegūstot papildus komfortu un ievērojamu kurināmā ekonomiju.